Zamestnanci majú možnosť požiadať zamestnávateľa o samotesty na identifikáciu COVID-19 - Slovenská autobusová doprava Žilina

Aktuality

Zamestnanci majú možnosť požiadať zamestnávateľa o samotesty na identifikáciu COVID-19

28.10.2021 - Čadca, Martin, Žilina

Spoločnosť SAD Žilina, a.s. zaobstarala pohotovostné zásoby antigénových samotestov na identifikáciu ochorenia COVID-19. Zamestnanci majú možnosť požiadať o dobrovoľné bezplatné  samotestovanie priamo na pracovisku.

Testy sme zaobstarali v súvislosti s neustálym zhoršovaním pandemickej situácie a v záujme ochrany života a zdravia našich  zamestnancov a cestujúcich.

Dobrovoľné antigénové samotestovanie na pracovisku  umožňujeme všetkým zamestnancom. Aj tým, ktorí sú zaočkovaní alebo prekonali ochorenie.  Zamestnanci môžu požiadať o samotestovanie, ak majú obavy, že sa infikovali ochorením alebo sa necítia „úplne vo svojej koži“. Vodiči môžu požiadať o samotestovanie na dispečerskom pracovisku v prevádzkach Žilina, Martin aj Čadca. Poskytované sú antigénové testy typu STANDARDTMQ COVID-19 Ag, ktoré sú rýchlym samodiagnostickým testom pre kvalitatívnu detekciu špecifických antigénov SARS-CoV-2 a  sú schválené na základe rozhodnutia ÚNMS SR.

Po vykonaní testu sú za 15 minút výsledky identifikovateľné.

Všetky doposiaľ vykonané antigénové samotestovania zamestnancov nepreukázali pozitívny výsledok.

Rovnako, ako doposiaľ prijaté preventívne opatrenia v našej spoločnosti, aj samotestovanie antigénovými testami, považujeme sa správny krok k tomu, aby sme boli neustále schopní zabezpečovať plynulý chod dopravy v Žilinskom kraji. Samozrejme, naďalej všetkých našich zamestnancov vyzývame aj k očkovaniu proti COVID-19, ktoré vnímame ako najúčinnejšiu ochranu pred ťažkým priebehom ochorenia.