Cyklobus

Cyklobus

Rezervujte si svoje miesto dopredu - priamo na stránke www.amsbus.sk alebo osobne na Klientskych centrách SAD Žilina (KC OC Mirage, AS Žilina, AS Martin, AS Čadca), prípadne u všetkých predajcov cestovných lístkov a miesteniek AMSBus.

Cyklobusová sezóna 2023 štartuje 29. apríla, do lokalít Terchová, Nová Bystrica a Turčianske Teplice. Cyklobusové spoje budú premávať v sobotu, nedeľu a vo sviatok od 29.4.2023 do 1.10.2023. V termíne od 7. júla do 25. augusta 2023, teda počas letných prázdnin, budú cyklobusy jazdiť aj v piatok.

Cestujúcich upozorňujeme, že na prepravu na cyklonosiči s kapacitou 6 ks bicyklov, je povolené prepravovať iba štandardné bicykle do hmotnosti 20 kg. Povinnosťou cestujúceho je pred prepravou si skontrolovať váhu bicykla, hlavne pri elektrobicykli, prípadne pred prepravou zdemontovať akumulátor, ak sa tým dosiahne zníženie váhy bicykla pod maximálnu prepravovanú hmotnosť bicykla. Pri preprave elektrobicyklov na cyklonosiči alebo cyklovleku sa odporúča, v prípade ak to konštrukcia elektrobicykla umožňuje, zdemontovať akumulátor.

Leták cyklobus 2023

CYKLOTRASY V MALEJ FATRE

Všetkých milovníkov cykloturistiky čaká v regióne Malej Fatry, v okolí Žiliny a na Kysuciach najhustejšia sieť cyklotrás na Slovensku. Celkovo viac ako 645 km cyklotrás rôznej obtiažnosti. Väčšina z nich sú MTB, ale nájdete tu aj asfaltové mimoúrovňové cyklotrasy. Trasy náročné, stredne ľahké i pre najmenších cyklistov. Pre adrenalínových jazdcov i pre rekreačných cykloturistov.

www.regionmalafatra.sk/co-robit/cyklotrasy/

CYKLOTRASY TURIEC

Región Turiec môžeme označiť aj rajom pre cyklistov, pretože sa tu nachádza až vyše 400 kilometrov cyklotrás. Milovníci cyklistiky si môžu vyberať z cyklotrás rôznej náročnosti a každý si príde na svoje. Začiatočníci majú na výber trasy vhodné na objavovanie krásnych prírodných scenérií turčianskej doliny a pre skúsenejších cyklistov sa tu nachádzajú náročnejšie trasy so strmými klesaniami alebo stúpaniami..

LINK: E-bike program v Turci