Študuj dopravu so SAD Žilina - Slovenská autobusová doprava Žilina

Aktuality

Študuj dopravu so SAD Žilina

03.09.2021 - Čadca, Martin, Žilina

Je vaše dieťa žiakom základnej školy a miluje dopravu a dopravné prostriedky? Tak  navštívte dňa 9. septembra so spoločnosťou SAD Žilina podujatie Študuj dopravu, kde práve vaše dieťa sa môže rozhodnúť, že sa chce stať budúcou osobnosťou sveta dopravných prostriedkov. 

Spoločnosť SAD Žilina pozýva všetkých nadšencov dopravy zo základných škôl a ich rodičov na podujatie Študuj dopravu, ktoré sa uskutoční pod záštitou ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Podujatie sa bude konať vo štvrtok 9. septembra 2021 od 09.00 hod. do 13.00 hod vo Vrútkach (parkovisko pri železničnej stanici Vrútky, zariadenie Burra). Vstup je voľný.


Cieľom podujatia je motivovať žiakov základných škôl k stredoškolskému odbornému vzdelávaniu v oblasti dopravy. Podujatie bude sprevádzané dopravnými podnikmi, univerzitou a strednými odbornými školami, ktoré budú prezentovať študijné odbory v dopravnom odvetví, prípadne v odvetví dopravných stavieb a poštových služieb.


Na tomto podujatí bude mať zastúpenie, aj spoločnosť SAD Žilina. Žiaci sa môžu tešiť na moderné autobusy a historický poklad podniku SAD Žilina, ktorým je Karosa ŠD 11. Okrem toho spoznajú prácu dispečera, ako sa robí diagnostika vozidiel a môžu sledovať tlač cestovných lístkov na strojčeku. Zaujímavosťou pre tento rok, bude fotokútik.


Okrem toho návštevníci sa môžu tešiť na skutočného rušňovodiča, vlakvedúceho vodiča kamiónu a ďalších. Budú mať možnosť zažiť jazdu na motorovej jednotke a spoznať prácu výpravcu alebo rušňovodiča na modelovej železnici. Zároveň sa žiaci naučia, ako správne poskytnúť prvú pomoc v prípade nepredvídanej dopravnej udalosti, spoznajú dopravné simulátory, videoprojekcie a zasúťažia si v cyklokvíze. Okrem toho budú môcť pocítiť, aké je to sedieť za volantom vozidiel železničnej a cestnej dopravy a aké je nebezpečné prekonať prekážky pod vplyvom alkoholu či drog, ktoré budú simulované pomocou ,,opileckých okuliarov“.

Spoločnosť SAD Žilina vás srdečne pozýva na toto výnimočné podujatie a teší sa na stretnutie.