Kráčaj, bicykluj a jazdi so SAD Žilina ZADARMO alebo so zľavou. - Slovenská autobusová doprava Žilina

Aktuality

Kráčaj, bicykluj a jazdi so SAD Žilina ZADARMO alebo so zľavou.

16.09.2019 - Čadca, Martin, Žilina

Do Európskeho týždňa mobility sa aj tento rok opäť zapája spoločnosť SAD Žilina. V termíne od 16.-22.09.2019 v rámci prímestskej pravidelnej autobusovej dopravy vo verejnom záujme bude uplatňované zľavnené cestovné pre všetkých cestujúcich platiacich jednosmerné obyčajné cestovné. Okrem toho všetci držitelia vodičských preukazov budú mať aj tento rok možnosť nechať doma svoje automobily a bezplatne využiť mestskú hromadnú dopravu v Martine.

Európsky týždeň mobility

Európsky týždeň mobility  pripadol tento rok na termín od 16. do 22. septembra. Umožňuje mestám a obciam vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Motivovaním jednotlivcov, aby pri presúvaní z miesta na miesto využívali iné spôsoby dopravy, ako sú autá – napríklad verejná hromadná doprava, pešia chôdza či cyklistika, môžeme znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život a prácu.

Do kampane sa každý rok zapája viac krajín. Vlani to bolo až 54 štátov s celkovým počtom 2792 zaregistrovaných samospráv. Stúpajúci počet zapojených obcí a miest je trendom aj na Slovensku. V roku 2018 sa oproti predchádzajúcemu ročníku Európskeho týždňa mobility zvýšil počet zaregistrovaných miest a obcí až o 5 percent - do kampane sa pridalo 54 slovenských samospráv. Podarí sa minuloročný rekord tento rok zlomiť?

Prejdime sa spolu!

Témou ročníka 2019 je Bezpečná chôdza a cyklistika so sloganom „Prejdime sa spolu!“ Tento rok bude teda počas Európskeho týždňa mobility  dôraz kladený na bezpečnú chôdzu a jazdu na bicykli, ako aj na ich výhody pre zdravie, životné prostredie a osobný bankový účet. Je všeobecne dokázané, že mestá, ktoré podporujú pešiu chôdzu či jazdu na bicykli, sú vnímané ako atraktívnejšie pre život – s nižšími emisiami, menším preťažením a vyššou kvalitou bývania pre svojich obyvateľov.

Aj spoločnosti SAD Žilina záleží na tom, aby sme žili v krajšom a zdravšom prostredí. Preto sa spolu s mestom Martin opäť zapája do Európskeho týždňa mobility.  Počas dvoch dní, v sobotu 21. septembra a v nedeľu 22. septembra, môžu všetci držitelia vodičských preukazov cestovať martinskou mestskou hromadnou dopravou úplne zadarmo. Okrem toho v súvislosti s aktivitou Ministerstva dopravy a výstavby SR a všetkých samosprávnych krajov SR, všetci cestujúci spoločnosti SAD Žilina, ktorí platia jednosmerné obyčajné cestovné, budú počas Európskeho týždňa mobility prepravovaní za sadzby jednosmerného osobitného cestovného.

Cestovanie MHD Martin ZADARMO

Ako na to?

Zoberte so sebou svoj vodičský preukaz – ukážte ho vodičovi autobusu a cestujte bezplatne

Kedy?

21. – 22. 9. 2019