Tisíce priaznivcov SAD Žilina na Dni otvorených dverí - Slovenská autobusová doprava Žilina

Aktuality

Tisíce priaznivcov SAD Žilina na Dni otvorených dverí

11.09.2019 - Žilina, Martin, Čadca

V nedeľu 1. septembra sa uskutočnil Deň otvorených dverí spoločnosti SAD Žilina v areáli Domu techniky v Žiline. Účasť návštevníkov na štvrtom ročníku pod názvom SPOZNAJ SVOJ AUTOBUS bola rekordná – 7 000 návštevníkov, ktorí sa prišli zabaviť tiež aj z Poľska a Českej republiky. Tisíce ľudí, tisíce rozdaných darčekov a jeden krásny zážitok z DOD SAD Žilina.

Koniec leta začal v Žiline patriť už tradične podujatiu Spoznaj svoj autobus. Keďže spoločnosť SAD Žilina oslavuje tento rok 70. výročie vzniku ČSAD, program bol naozaj bohatý, a to bolo zárukou účasti, ktorá bola rekordná. Dôkazom boli aj preplnené autobusy, ktoré návštevníci dostali na/z podujatia úplne zadarmo či obsadené sedadlá v historických autobusoch, ktoré jazdili po Žiline tiež zadarmo. Hlavným lákadlom okrem súťaží, atrakcií, koncertov pre deti a dospelých boli určite na výstavnej ploche zaparkované 2 historické autobusy: Europabus rotel – hotel na kolesách a Škoda RTO 706 s prívesom. 

Vystavené boli, samozrejme, aj moderné autobusy, ktoré sa používajú na linkách prímestskej, mestskej, diaľkovej a zájazdovej dopravy. Všetky autobusy boli otvorené a návštevníci si mohli okrem šoférovania vyskúšať všetko – sadnúť na sedačku vodiča, zatrúbiť, pozrieť pod kapotu. Okrem autobusov mohlo viac ako sedemtisíc návštevníkov vidieť, ako funguje dispečerské pracovisko SAD Žilina.

SAD Žilina sa predstavila ako moderný dopravca a okrem autobusov a služieb pripravila pre návštevníkov bohatý kultúrny program. Deti zabával škriatok FÍHA Tralala so skupinou Baby Band, tanečná skupina MY DANCE, folklórny súbor Stavbár. Na záver rozprúdila atmosféru skupina MAFIA CORNER. Pre deti boli pripravené aj súťaže, po absolvovaní ktorých, si mohli vyzdvihnúť tašku s darčekmi. Okrem toho si verejnosť pochutnala aj na obrovskej narodeninovej torte v tvare historického a moderného autobusu s logom spoločnosti SAD Žilina.

Počas tohto slnečného dňa sa mohli návštevníci zapojiť do súťaží, ktoré boli vytvorené v spolupráci so Žilinským večerníkom. V stánku sa zrodilo veľa hviezd titulnej strany Žilinského večerníka či noví novinári, ktorí nakreslili alebo opísali svoj najväčší zážitok z DOD SAD Žilina. O najlepšom mladom novinárovi budete môcť aj vy rozhodnúť, prostredníctvom SMS-iek do 29. septembra. Zapojte sa, a 1. októbra spoznáme mená troch najlepších novinárov, ktorí budú odmenení atraktívnymi cenami.

Na slovenské pomery je toto podujatie unikátne, čo dokazuje ako účasť odbornej verejnosti, tak aj návštevníkov z celého Slovenska a ČR. „Okrem zábavy pre ľudí všetkých vekových kategórií a bohatého programu sme ukázali našu činnosť, to znamená naše autobusy, aj tie najmodernejšie a elektronický dispečing. Lahôdkou boli retroautobusy. Nielen tie, ktoré boli vystavené, a ktoré si mohli návštevníci osobne prezrieť. Rozšírili sme vyhliadkové jazdy retroautobusmi po meste. Vlani premávali dva, v tomto roku pre veľký záujem už tri. Všetko to boli veľmi atraktívne kúsky.“ podotkol Peter Pobeha, generálny riaditeľ spoločnosti SAD Žilina.

Spoločnosť SAD Žilina naozaj teší, že sa takéto podujatie dostalo do povedomia ľudí, mohla ich privítať v obrovskom počte a že  verejnosť spoznala autobusy, ktoré ich vozia po cestách.

 

Akcia v číslach
- rozdaných 1 800 balónov a 1100 darčekových tašiek pre najmenších (rekord)
- celkovo 7 000 účastníkov