Aktuality

Teleráno priamo z autobusov SAD Žilina

01.04.2019 - Žilina, Martin, Čadca

Obľúbená ranná relácia TV Markízy sa v piatok 8. marca presunula do naozaj netradičného vysielacieho štúdia. A to priamo do autobusov SAD Žilina, ktoré pri tejto príležitosti vycestovali až do Záhorskej Bystrice.

Teleráno vysielané priamo z autobusov SAD Žilina? To tu ešte nebolo. Spoločnosť SAD Žilina oslavuje tento rok 70. rokov od svojho založenia, čo si všimli aj tvorcovia známej rannej relácie Teleráno. A tak mohli diváci celoplošnej slovenskej televízie v piatok 8. marca sledovať obľúbený ranný program priamo z autobusov spoločnosti SAD Žilina.

Všetky rozhovory s rannými hosťami sa konali buď priamo v interiéri vozidla, alebo autobusy tvorili peknú kulisu počas vysielania. V relácii bol odprezentovaný moderný nízkopodlažný autobus Iveco Crossway LE 10,8, ktorý sa ukázal ako ideálne štúdio pre rozhovory. A to z jednoduchého dôvodu: má sedačky oproti sebe. Druhým autobusom, ktorý všetkých očaril, bola historická Karosa ŠD, ktorá ukážkovým spôsobom odprezentovala historické korene spoločnosti.

Moderátori Telerána vyspovedali šoféra Emila Šugára, st., ktorý je súčasťou SAD Žilina už 48 rokov, a preto mohol porovnať, ako sa jazdilo kedysi a dnes. Druhým hosťom rannej relácie bol technicko-prevádzkový riaditeľ Ľubomír Taška, ktorý rozprával o aktuálnych témach v autobusovej doprave.

Pre spoločnosť SAD Žilina to bola veľmi zaujímavá skúsenosť a tiež pocta, že mohla cez televízne kamery odprezentovať svoju činnosť ako aj prácu svojich zamestnancov. To, že dostala pozvanie do tejto obľúbenej rannej relácie, dokazuje, že spoločnosť SAD Žilina je zapísaná v povedomí ľudí na celom Slovensku a že ju vnímajú ako moderného dopravcu s tradíciou už od roku 1949.

Ak ste reláciu na Markíze nevideli, túto časť si môžete pozrieť v archíve televízie v sekcii Teleráno (z dňa 8. marca 2019).