Aktuality

V zimnom období je autobus bezpečnejšou a efektívnejšou voľbou

21.01.2019 - Žilina, Martin, Čadca

Pani zima sa ukázala v plnej paráde. V tomto ročnom období nie sú cestné komunikácie ideálne. Aj preto je výhodnejšie nechať sa do práce odviezť autobusom.

V našom kraji zavládla pravá zima. Sneh je takmer po kolená, niekde aj vyššie a v najbližších dňoch  môžeme očakávať ďalšie sneženie. Hoci pohľad na zasneženú krajinu je nádherný, pre skutočný život a fungovanie v ňom to už nie je taká romantika. Svoje o tom vedia najmä vodiči, ktorí sa dennodenne potrebujú dostať zo svojich domovov do práce, poprípade za inými povinnosťami.

 

Nástrahy zimy

Problém nastáva už pri vyjdení z domu. Aby ste sa dostali na ulicu, potrebné je si odhrabať sneh. Rovnako, ak svoj dopravný prostriedok neschovávate v garáži alebo pod prístreškom, čaká vás odhŕňanie snehu z auta. Pri tom to zďaleka nekončí. So zimou a snehom prichádza mráz, čiže je potrebné oškrabať námrazu zo všetkých okien. A to vás čaká ešte mnohokrát náročná cesta – často v nevykúrenom aute -, kedy musíte byť každú sekundu v strehu. Hoci sa cestári snažia, cesty nie sú vždy ideálne.

V takýchto prípadoch je pre vás skvelým riešením autobusová doprava.

 

Pohodlie v autobuse

Autobusy sú najmä v zimnom období rozhodne výhodnejšou alternatívou. Aj lacnejšou. Autobusy SAD Žilina vás odvezú v pohodlí, v teple a komfortne už od skorého rána, aj na ranné smeny začínajúce sa o 6.00 h. Väčšinou prejdete iba pár krokov vo vašej obci či meste a už ste na zastávke autobusu. Vykúrený dopravný prostriedok vás odvezie do cieľovej stanice bez zbytočných stresov za volantom.

Aj odborníci na dopravu sa zhodujú v tom, že cestovanie autobusom je bezpečnejšie, a to predovšetkým v zime. Štatistiky dokonca hovoria, že sú viac bezpečné ako autá či akékoľvek iné dopravné prostriedky.

 

Patričný komfort

Navyše, naše autobusy sú vybavené modernou technikou. Wi-Fi routre v autobusoch poskytujú 4G pripojenie, vďaka čomu sa môžete bezplatne pripojiť na internet prostredníctvom vášho smartfónu, tabletu alebo notebooku. Širokouhlé LCD informačné obrazovky zasa prinášajú cestujúcim v jednej časti dopravné informácie, ako sú trasa autobusu, najbližšie zastávky, čas dojazdu, prípadné meškanie a druhá časť slúži na informovanie o ostatných našich produktoch a službách.

 

Všetky informácie ohľadne cestovania so SAD Žilina nájdete na stránke www.sadza.sk.