Aktuality

Do „ligy výnimočných“ pribudli ďalší vodiči SAD Žilina

06.03.2018 - Žilina, Martin, Čadca

Vodiči v našej spoločnosti, ktorí odjazdia úctyhodné kilometre bez nehody,, získavajú symbolické ocenenie. SAD Žilina si váži ich vernosť firme, vytrvalosť a zodpovedný prístup k práci. Aj preto svojich vodičov oceňuje dvakrát do roka.

Zlatá spona je symbolické ocenenie, ktoré od nás dostávajú vodiči milionári. Títo vodiči sú ligou výnimočných SAD Žilina. Spoznáte ich ľahko. Na modrej rovnošate sa im ligoce zlaté ocenenie. Zlatá spona je vyznamenaním za ich výnimočnú prácu. Nie každý sa môže popýšiť tým, že bezpečne preváža cestujúcich už toľko rokov a toľko kilometrov ako oni. A naša spoločnosť je hrdá, že má práve takýchto „pánov vodičov“.

Celoživotné povolanie

Za volantom autobusu strávili títo profesionálni šoféri desiatky rokov. Mnohých z vodičov milionárov poznáte aj vy zo svojho mesta alebo dediny. Veď celé roky majú na starosti jednu trasu a dôverne poznajú každú jej zákrutu i každú jednu zastávku. A hlavne poznajú svojich cestujúcich. Často vozia deti autobusom od školských čias až po ich dospelosť. Je to naozaj celoživotné povolanie. Aj preto patrí práca vodiča autobusu medzi tie najnáročnejšie. Kým iní ľudia ešte spia, vodič autobusu je už hore, kým ďalší si líhajú do postele, on ešte jazdí. Z hľadiska času je často v robote 12 až 18 hodín.

Okrem toho sa deň čo deň naši vodiči starajú o bezpečnosť a komfort cestujúcich. Keby bolo treba, ľahnú si hoc aj pod autobus a opravia akúkoľvek vadu, i keď to dnes majú na starosti naši technici v garážach.

Milión kilometrov

Každoročne majú i pravidelné školenie, najmä keď sa menia tarify a podmienky pre cestujúcich. Ľudia sú dnes veľmi všímaví a potrebujú sa vyjadriť ku všetkému. Zvyknú písať rôzne podnety, a práve na školeniach sa zohľadňujú a preberajú aj pripomienky od cestujúcich.

Zdá sa to neuveriteľné, ale aj keď mnohí z našich vodičov precestovali celé Slovensko či Európu, majú za sebou milióny kilometrov bez jedinej dopravnej nehody. U nás v SAD Žilina si takýchto šikovných ľudí veľmi vážime, a preto ich oceňujeme aj takýmto spôsobom, hoci niektoré spoločnosti od týchto tradícií upustili.

A tu sú mená našich najčerstvejších milionárov, ktorých sme 22. februára 2018 ocenili: 

Roky, km 20 rokov   
1 000 000 km
25 rokov  
1 250 000 km
30 rokov 
1 500 000 km
35  rokov
1 750 000 km
 1  / 2018 Zdeno Gergišák František Hnidka Anton Buchtík Peter Kondek
Pavel Rybárik Václav Svoboda Jozef Masaryk Pavol Bukový
Ľuboš Majtánik Štefan Adámek Marián Baláž Milan Komada
  Ladislav Turian Stanislav Uríča