Aktuality

Autobusom do obľúbených lyžiarskych stredísk

19.01.2018 - Žilina, Martin, Čadca

Pani Zima nám zatiaľ tento rok veľa snehu nenadelila.  Avšak na niektorých kopcoch sa sneh ešte drží, čo je skvelá správa pre všetkých lyžiarov a snowboardistov.

Snehu nie je veľa a preto ani lyžiarska ponuka v našom kraji nie je bohatá ako zvykne. Napriek tomu sa nájdu lokality, kam sa môžete vybrať s rodinou či priateľmi a stráviť čas na lyžiach. Ak si chcete dobre zalyžovať, určite zamierte do lyžiarskych stredísk v okolí Žiliny alebo Čadce.

Nemusíte ísť autom. Nemusíte sa stresovať a premýšľať nad tým, či budete mať kde zaparkovať. Tiež si po dobrej lyžovačke môžete dopriať horúci grog, punč alebo čaj s rumom. Stačí, keď sa na hory vyberiete autobusom. Spoločnosť SAD Žilina má pravidelné spoje, ktoré vás privezú priamo na miesto.

Tak sa s nami pozrite, kam sa aktuálne môžete vybrať na lyžovačku.

Región Žilina

Vrátna dolina – Free Time Zone Vrátna

Medzi najvyhľadávanejšie lyžiarske strediská nepochybne patrí Free Time Zone Vrátna v krivánskej časti národného parku Malá Fatra. Nachádza sa len 3 km od rázovitej obce Terchová. Najmä lokalita Paseky patrí medzi najobľúbenejšie zjazdovky. Na svoje si tam prídu ako začiatočníci, tak i pokročilí lyžiari, no i milovníci snowboardingu, extrémneho lyžovania a skialpinizmu. Momentálne sú vhodné podmienky na lyžovanie iba na Pasekoch a na Chlebe.

Nadmorská výška: 600 - 1709 m n. m.

3 lokality: Paseky – Poludňový Grúň - Chleb – 14 km zjazdoviek

Spoje SAD: Pre lyžiarov a snowboardistov je odporúčané využívať spoje s odchodom o 8.00 h v a 9.00 h denne z autobusovej stanice v Žiline, stanovište č. 10. Na cestu späť využite spoje s odchodom zo zastávky Terchová Vrátna, Starý Dvor o 14.37 h denne alebo  Vrátna-Výťah o 14.35 h alebo spoje o 15.55 h (Vrátna-Výťah o 15.50) v pracovné dni, v nedeľu a sviatok, príp. o 16.45 h (Vrátna-Výťah o 16.40) v sobotu, nedeľu a sviatok alebo o  16.55 h v pracovné dni (Vrátna-Výťah o 16.50 h).

Región Kysuce

Snowparadise Veľká Rača 

Tú pravú lyžovačku na Kysuciach sľubuje Snowparadise Veľká Rača Oščadnica. Medzinárodné lyžiarske stredisko je situované v pohorí Kysucké Beskydy, v blízkosti hraníc s Českom a Poľskom. Najväčšou prednosťou je jeho rozloha a dispozícia v troch rôznych, navzájom lyžiarsky prepojených lokalitách, ktoré ponúkajú zjazdovky pre začiatočníkov až po najnáročnejších lyžiarov. K dispozícii je viac ako 14 km tratí, z ktorých je v súčasnosti k dispozícii 5, pričom dve sú na Dedovke, dve na Marguške a jedna na Lalíkoch.

Nadmorská výška: 650 – 1048 m n. m.

3 lokality: Dedovka - Marguška – Lalíky

Spoje SAD: Aj na Kysuciach sa dá pohodlne dostať autobusom na lyžovačku. Autobusové spoje z Čadce vás dovezú až priamo k lyžiarskemu stredisku  pod nástupnú stanicu lanovky v Oščadnici – Dedovke.  Napríklad na večerné lyžovanie, ktoré začína o 17:30 h sa môžete doviezť autobusom. Začína svoju jazdu na autobusovej stanici v Čadci o 16:40 h počas pracovného týždňa. V prípade, že cestujete na lyžovačku na Dedovku priamym autobusovým spojom, odpadá vám problém prepravy zo záchytných parkovísk skibusom do strediska.

Pre viac informácií klikajte na www.sadza.sk