Aktuality

Na kúpalisko bez starostí a bezpečne

01.08.2017 - Žilina, Martin, Čadca

V letných horúčavách neexistuje nič lepšie, ako si zaplávať v bazéne. Vyberte sa na kúpalisko rýchlo a pohodlne klimatizovaným autobusom SAD Žilina.

Nemusíte hľadať voľné parkovacie miesto a platiť vysoké parkovné. Žiadne odriekanie ľadové osvieženia v podobe piva, žiadne starosti navyše. Stačí nasadnúť na autobus. Prinášame vám tipy na kúpanie sa v našich regiónoch, a spôsob, ako sa tu s nami jednoducho dostanete.

Región Žilina
Kúpalisko Laura – Rajecké Teplice
Užijete si letný deň v plaveckom i detskom bazéne. K dispozícii je reštaurácia, bufety, plážový volejbal aj nohejbal. WiFi internet je v celom areáli.
Otváracie hodiny: PO–NE: 9.00 – 19.00 h
Ako sa sem dostať? Je možné využiť linky zo Žiliny v smere Rajecké Teplice, Rajec, Kunerad, Kamenná Poruba, Fačkov, Čičmany. Spoje jazdia v priemere každú pol hodinu a vystúpiť môžete na zastávke Rajecké Teplice, kúpalisko.

Kúpalisko Veronika – Rajec
Len o niečo ďalej sa nachádza kúpalisko s 8 bazénmi. Návštevníci sa môžu občerstviť v kaviarni aj v reštauráciách. Pre akčných je nachystaný plážový volejbal, minigolf, atď. V areáli je tobogan, detské šmýkačky aj pieskovisko.
Otváracie hodiny: PO – PI: 9.30 – 18.00
SO – NE: 9.00 – 19.00 h
Ako sa sem dostať? Môžete využiť bohatú ponuku spojov do Rajca, Fačkova či Čičmian. Odporúčame vystúpiť na zastávke Rajec, Kostolná ul., odkiaľ je to len kúsok pešo na kúpalisko.

Aqua Eden – Stráňavy
Príjemne sa schladíte v plaveckom i detskom bazéne, zahráte si stolný tenis i šípky. Pripravené sú aj atrakcie pre deti a občerstvenie v bufetoch.
Otváracie hodiny: PO – PIA: 10.00 – 19.00 h
SO – NE: 9.00 – 19.00 h
Ako sa sem dostať? Cesta zo Žiliny do Stráňav trvá 15 minút. Autobus odchádza zo stanice zo stanovišťa č. 8. V pracovných dňoch premávajú napr. spoje o 8.45 h, 10.40 h alebo 12.10 h, cez víkendy o 10.45 h a 12.30 h. Zastávka je pri kúpalisku.

Región Turiec
Aquapark Turčianske Teplice
Jediný aquapark s liečivou vodou na Slovensku. Získa si vás plavecký bazén s vodnými chrličmi a sedací bazén s masážnymi tryskami. Deti poteší tobogan Kamikadze a atrakčný bazén s vodnými masážnymi lehátkami, divokou riekou a vodnými chrličmi.
Otváracie hodiny: PO – NE: 9.00 – 21.00 h
Ako sa sem dostať? Pre občanov celého regiónu Turca je zážitkom využiť služby Aguaparku v Turčianskych Tepliciach, kde najmä cestujúci z Martina môžu využiť bohatú ponuku spojov na trase Martin – Turčianske Teplice.

Región Čadca
Krytá plaváreň a kúpalisko v Čadci
Obyvatelia z kysuckého regiónu si môžu zaplávať v 25-metrovom bazéne na Krytej plavárni v Čadci. Nachádza sa tu 8 plaveckých dráh a zóna na odpočívanie. Novinkou je aj vonkajšie kúpalisko. K dispozícii je relaxačno-oddychový bazén s hydromasážnymi tryskami, ležadlami s vírivkou, detské atrakcie, chrliče vody a samozrejme, aj plavecká časť. Návštevníci sa môžu občerstviť v bufetoch.
Otváracie hodiny: NE - ŠTV: 10.00 h – 19.00 h, PI – SO: 10.00 h – 19.30 h
Ako sa sem dostať? Na linkách prímestskej dopravy je potrebné vystúpiť na zastávke Čadca, Štátny majetok pri ceste s MHD Čadca na zastávke Čadca, Palárikova ul. Vzdialenosť zastávok je asi 30 m od krytej plavárne a kúpaliska.