Aktuality

Cyklobusy jazdia už aj v piatok!

16.07.2019 - Žilina, Martin, Čadca

Dobrá správa pre všetkých milovníkov cykloturistiky. Od 12. júla premávajú cyklobusy spoločnosti SAD Žilina už aj každý piatok. Piatkové cyklobusy budú na cestách do 30. augusta a víkendové až do 29. septembra.

Počas všetkých piatkov, víkendov a sviatkov môžete využiť cyklobusy na trase Žilina – Terchová, Žilina – Nová Bystrica, Žilina – Turiec.

Bystrická cyklomagistrála

Cyklotrasa okolo vodnej nádrže v Novej Bystrici má všetko, čo vám rekreačná turistika môže ponúknuť. Stúpania striedajú zjazdy, pestré a šíre výhľady po okolí, tône lesov. Pre jej strednú náročnosť ju vyhľadávajú rodiny s deťmi, ale užijú si ju aj náročnejší cyklisti. Táto 30-kilometrová trasa nesmie chýbať na zozname žiadneho milovníka dvojkolesového športu.

Ak vám jazda stačila, odvezte sa späť domov cyklobusom. Ak nie, napojte sa na nemenej zaujímavú Bystrickú magistrálu vedúcu až do Krásna nad Kysucou, kde opäť stojí cyklobus spoločnosti SAD Žilina.

Jánošíkov kraj

Autobus s nosičom na bicykle premáva aj do Jánošíkovho kraja. Pre rodiny s deťmi je ideálnou voľbou cyklotrasa vo Vrátnej vedúca z Terchovej do Starej Doliny po zelenej značke či Štefanovská cyklotrasa po žltej značke. Tí zdatnejší zvládnu aj výstup na rozhľadňu Terchovské srdce s výhľadom na obec a čarokrásny Rozsutec. Ak sa vám máli, môžete sa do Žiliny vrátiť na bicykli podhorím Malej Fatry po červenej značke alebo cez Lutiše, Vadičov, Kotrčinú Lúčku a Zástranie/Zádubnie.

Najdlhšia cyklotrasa na Turci

Tento rok si môžete zo sedla bicykla vychutnať aj krásy Turca. Cyklobus vás dovezie zo Žiliny do Martina a Turčianskych Teplíc a naspäť. Tento región je výnimočný práve svojimi cyklotrasami. Tá najdlhšia má 55 kilometrov a vedie takmer cez celú turčiansku kotlinu z Vrútok do Turčianskych Teplíc. Sú na nej umiestnené tri rozhľadne aj cykloodpočívadlo.

Milovníci cyklistiky z Turca si, naopak, môžu odskočiť do vedľajších regiónov a využiť prepojenie medzi jednotlivými cyklobusmi. V Žiline plynule prestúpite na linky na Kysuce a do Terchovej.

Otvorenie sezóny vo veľkom štýle

Cyklobusy začali tento rok premávať od 1. mája. Už počas prvých dní príjemne prekvapil veľký záujem zo strany cykloturistov. Počas uplynulých dvoch mesiacov spoločnosť SAD Žilina cyklobusom prepravila 3583 osôb a 608 bicyklov!

Istota je istota

Spoločnosť SAD Žilina pre veľký záujem odporúča vopred si rezervovať miestenku pre bicykel a cestovný lístok pre cyklistu. Ak už viete termín svojho výletu, môžete tak urobiť  priamo na stránke www.amsbus.sk alebo osobne v klientskych centrách SAD Žilina. Potom už len stačí prísť na zastávku, kde pri nástupe do vozidla nahlásite vodičovi prepravu bicykla

Pri nakladaní bicykla na cyklovlečku alebo držiak vám ochotne pomôže vodič, resp. obsluha. Pred prepravou sa odporúča odstrániť z bicykla všetky veci, ktoré by sa mohli počas jazdy uvoľniť. S bicyklom je možné nastupovať len na vybraných zastávkach uvedených v cestovnom poriadku. Podrobný rozpis nájdete na webovej stránke www.sadza.sk/cyklobus.